Εγγραφές μεταπτυχιακών φοιτητών 2η κατεύθυνση σπουδών Ακαδ. Έτους 2017 - 2018

Οι εγγραφές των μεταπτυχιακών φοιτητών στην Α ́ (χειμερινή) εκπαιδευτική περίοδο πραγματοποιούνται από 02.10.2017 ως και 13.10.2017. Παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε την Αίτηση Εγγραφής – Δήλωση Μαθημάτων, την υπογράψετε και την καταθέσετε στη Γραμματεία της Σχολής Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών ΕΜΠ εμπρόθεσμα.

Υπενθυμίζουμε ότι για την απόκτηση ΜΔΕ στην κατεύθυνση «Περιβάλλον καιΑνάπτυξη των Ορεινών Περιοχών» απαιτείται προβιβάσιμος βαθμός σε δέκα (10) Υποχρεωτικά Μαθήματα Κορμού και στη μεταπτυχιακή (διπλωματική) εργασία.

Προσφέρονται πέντε (5) μαθήματα τη χειμερινή εκπαιδευτική περίοδο, πέντε (5) την εαρινή εκπαιδευτική περίοδο και ακολουθεί η περίοδος εκπόνησης της μεταπτυχιακής (διπλωματικής) εργασίας.

Δεχόμαστε τις συμπληρωμένες αιτήσεις με οποιονδήποτε από τους παρακάτω τρόπους σας εξυπηρετεί:

1. Μέσω φαξ στο 210 772 2690

2. Με e-mail στη διεύθυνση adonta@mail.ntua.gr

3. Όσοι από εσάς είστε Αθήνα, μπορείτε να φέρετε την αίτησή σας στη Γραμματεία της Σχολής Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών (ισόγειο Κτηρίου Βέη, Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου), στις ώρες συνεργασίας της Γραμματείας, 11.30 -13.30.

Για το αρχείο της Σχολής απαιτείται επίσης μια φωτογραφία τύπου ταυτότητας και ένα αντίγραφο ταυτότητας ή διαβατηρίου. Τη φωτογραφία να τη δώσετε στο προσωπικό του ΜΕΚΔΕ (στον κ. Μάριο Κοφινά) κατά την άφιξή σας στο ΜΕΚΔΕ στο Μέτσοβο. Το αντίγραφο ταυτότητας/διαβατηρίου μπορείτε, όσοι έχετε πρόσβαση σε σκάνερ ή φαξ, να το στείλετε με e-mail ή φαξ μαζί με την αίτηση εγγραφής.

Εναλλακτικά, μπορείτε να δώσετε το αντίγραφο στον κ. Κοφινά μαζί με την φωτογραφία στο ΜΕΚΔΕ. Τελική προθεσμία για την υποβολή αιτήσεων εγγραφής είναι η Παρασκευή 13.10.2017. Από Δευτέρα 16.10.2017 θα έχετε πλέον αριθμό μητρώου μεταπτυχιακού φοιτητή, οπότε (αν δεν υπάρχει κάποια τυπική εκκρεμότητα) θα μπορούμε να προχωρήσουμε σε αιτήσεις για ακαδημαϊκή ταυτότητα, πιστοποιητικά κλπ. Οδηγίες για αυτά θα σας δοθούν εν καιρώ.

Monday, October 2, 2017 - 12:30pm to Friday, October 13, 2017 - 1:30pm